Ferhatpaşa Mh. 11. Sk. No: 51/1 Ataşehir – İSTANBUL  |   Pazartesi–Cuma: 9:00–18:00

Panel Sunta

Yüksek sıcaklıktaki basınç etkisi altında sentetik reçine ile bir arada tutulan ahşap parçacıklarından yapılan sunta panelleri, kuru bir ortamda uygulanır. Ham, pürüzsüz ve düz bir yüzeye sahip, potansiyel uygulamaları açısından çok yönlü olan üç katmanlı bir plakadır.

Kaplanmamış (ham) olarak da; melamin, ahşap, laminat veya sandviç panel gibi hemen hemen her türlü kaplama ile de kullanılabilir. Özellikle mobilya ve inşaatta genel kullanım için çok uygundur.

Kaplamasız paneller içinde birkaç türü ayırt edebiliriz:


Standart

Herhangi bir kaplama olmadan yüksek sıcaklıkta ve basınç etkisi altında, sentetik reçinelerle birleştirilen kompozit ahşap parçacıkları.

Düşük Yoğunluk
Herhangi bir kaplama olmadan yüksek sıcaklıkta ve basınç etkisi altında, sentetik reçinelerle birleştirilmiş düşük yoğunluklu ahşap sunta.

Neme dayanıklı
Yapısal kullanım için geliştirilmiş nem direncine sahip, tamamen yeşil renk ile tanımlanan nemli ortam direncinde kullanım için standart bir ham sunta.

 

 

 

Yangına dayanıklı
Sentetik reçineler ve alev geciktirici ürünlerle birleştirilen ahşap parçacıkları,  tamamen kırmızı renk ile tanımlanan herhangi bir kaplama olmaksızın yüksek sıcaklıkta basınç etkisi altında, düşük yanıcılık sağlayan ham suntadır.

Yüksek sıcaklıktaki basınç etkisi altında sentetik reçine ile bir arada tutulan ahşap parçacıklarından yapılan sunta panelleri, kuru bir ortamda uygulanır. Ham, pürüzsüz ve düz bir yüzeye sahip, potansiyel uygulamaları açısından çok yönlü olan üç katmanlı bir plakadır.

Kaplanmamış (ham) olarak da melamin, ahşap, laminat veya sandviç panel gibi hemen hemen her türlü kaplama ile de kullanılabilir. Özellikle mobilya ve inşaatta genel kullanım için çok uygundur.

Melamin kağıt ile kaplanmış birkaç çeşit sunta paneli ayırt edebiliriz:


Standart

Melamin kağıtla kaplanmış, sıcak presleme ile kuru bir işlemde odun liflerinin sentetik reçinelerle birleştirilmesiyle oluşturulan standart mühendislik ahşap ürünü.

Düşük Yoğunluk
Yüksek yoğunlukta basınç etkisi altında, melamin kağıt ile kaplanmış, sentetik reçineler ile birleştirilmiş düşük yoğunluklu ahşap sunta.

Neme Dayanıklı
Yapısal kullanım için geliştirilmiş nem direncine sahip ve yeşil renkte nemli ortamlarda kullanılabilen, neme ve suya dayanıklı bir melamin sunta.

 

 

 

Yangına Dayanıklı
Sentetik reçineler ve alev geciktirici ürünlerle birleştirilen ahşap parçacıkları,  tamamen kırmızı renk ile tanımlanan yüksek sıcaklıkta basınç etkisi altında melamin kağıt ile dekore edilmiş, düşük yanıcılık sağlayan yangına dayanıklı melamin kaplı suntadır.

Uygun özellikte tomruklar buharlama tesislerinde yumuşatılarak kesilir, kurutma ve ebatlama işleminden sonra elde edilen doğal kaplamalar sunta yüzeyine doğru yapıştırıcı, basınç ve sıcaklık ile yapıştırılıp doğal ahşap görüntüsünde plakalar elde edilir. Sunta levhaların üzerine pres makineleri yardımıyla ahşap kaplama yapılmasıdır.

Haber bültenimize abone olun.

Yeni ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kayıt olun!

    captcha